Nowe narzędzie Google pozwala w łatwy sposób zajrzeć do ogromnej liczby zbiorów muzeów i instytucji kultury z całego świata. Dostępne są także kuratorowane zbiory zdjęć, wirtualne spacery i nagrania wideo.
Wśród partnerskich instytucji znalazło się wiele niezwykle ciekawych miejsc z Azji - zarówno tych największych, jak The National Art Center w Tokio, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCA w Bangkoku, Galeria Narodowa w Singapurze, Muzeum Sztuki Współczesnej w Ansan, Centrum Sztuki CANVAS w Quezon City jak i mniejszych, specjalistycznych jednostek jak choćby chińskie Narodowe Muzeum Jedwabiu, Muzeum Haftu The Chung Young Yang w Seulu, Muzeum Sztuki i Fotografii w Bangalore, Agung Rai Museum of Art z Bali, Today Art Museum w Pekinie.
Gratką dla miłośników azjatyckiego kina będzie z pewnością możliwość przejrzenia udostępnionych online zasobów Muzeum Osamu Tezuki oraz Korean Film Archive, w którego materiałach można znaleźć między innymi prezentację o największych kobiecych gwiazdach koreańskiego kina, historii kina niezależnego czy erotycznego.
Przygotowane opracowania, wirtualne wystawy i przewodniki pozwalają przyjrzeć się zbiorom sztuki dawnej i współczesnej - w tym otwartej niedawno retrospektywie awangardowej japońskiej projektantki Rei Kawakubo w MET, wystawie poświęconej kobietom indyjskiego kina, pracom współczesnych artystów Korei oraz Wietnamu czy zbiorom Muzeum Pałacowego w Pekinie. Możemy też trafić na prezentację o historii japońskiej mody ulicznej, procesie tworzenia chińskiego batiku, neonach Hongkongu, współczesnej sztuce Tybetu, sztuce przyrządzania przekąsek w bento, historii jednej z hongkońskich kamienic, noworocznych chińskich pocztówkach i odświętnych "smoczych" strojach, historii K-Popu czy matrylinearnych tradycjach indyjskiej grupy etnicznej Khasi.
Projekt Google Arts & Craft funkcjonuje na razie w wersji testowej, pozostaje mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawi się w jego ramach jeszcze więcej sztuki z mniej dostępnych rejonów świata.