Dostępny online "Seed" Naomi Kawase został zakwalifikowany do przeglądu filmów krótkometrażowych festiwalu w Wenecji . Pojawia się w nim Sakura Ando, jedna z najciekawszych japońskich aktorek młodego pokolenia, znana m.in. z "0,5 mm" (9. Pięć Smaków).
Film to część cyklu "Women's Tales", produkowanego przez odzieżową markę Miu Miu, która zaprosiła kilkanaście reżyserek z całego świata do realizacji autorskich projektów. Popularna w branży modowej forma fashion movie to nie tylko reklama, ale dłuższy, po części teledyskowy, eksperymentalny sposób prezentowania ubrań i charakteru marki. Do klasyki gatunku należą na przykład filmy zrealizowane przez Wesa Andersona i Romana Polańskiego dla Prady ("Castello Cavalcanti" i pokazywany w Cannes "A Therapy") czy Davida Lyncha dla domu mody Dior. Są to czasem krótkie narracje, czasem poetyckie etiudy, zawierające elementy z reklamowanej kolekcji, ale niekoniecznie na pierwszym planie - kluczowe jest wpisanie ich w pewną spójną estetycznie i emocjonalnie całość. Choć podstawowym celem takich filmów jest reklama, to twórcy otrzymują dużą swobodę artystyczną i mogą pozwolić sobie na niekonwencjonalne rozwiązania.
W ramach cyklu Miu Miu powstały filmy autorek takich jak Agnès Varda, Miranda July czy Zoe Cassavetes. Ich tematem jest współczesna kobiecość, interpretowana przez każdą z artystek na własny sposób. Naomi Kawase do współpracy zaprosiła Sakurę Ando, aktorkę i muzę niezależnego japońskiego kina, która w dorobku ma tytuły takie jak "Love Exposure" (reż. Sion Sono, 2009), "Jakby nie było jutra" (reż. Yuki Tanada, 2008, 9. Pięć Smaków) czy "0,5 mm" (reż. Momoko Ando, 2014, 9. Pięć Smaków).
Krótka historia, rozgrywająca się w japońskich sceneriach (m.in. w prefekturze Nara i w Tokio), zilustrowana została muzyką zespołu Sakanation, pochodzącego z Sapporo, znanego z oryginalnego wykorzystywania tradycyjnych form muzycznych, połączonych z nowoczesnymi rytmami.
Uzupełnieniem filmu są wypowiedzi Kawase i Ando, dotyczące nie tylko samej produkcji, ale także ich pracy artystycznej i doświadczeniach związanych z byciem kobietą w Japonii.